T322B474K050AS ImageView larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
T322B474K050AS
Stock Available Reference Price(In US Dollars)
Manufacturer Part Number:
T322B474K050AS
Manufacturer / Brand
KEMET
Part of Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL
Datasheets:
T322B474K050AS(1).pdfT322B474K050AS(2).pdfT322B474K050AS(3).pdf
Lead Free Status / RoHS Status:
RoHS non-compliant
Stock Condition:
New original, Stock Available.
Ship From:
Hong Kong
Shipment Way:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Inquiry Online
Part Number
Manufacturer
Require Quantity
Company Name
Contact Name
E-mail
Phone
Message
Please enter Verify Code and click "Submit"
Part Number T322B474K050AS
Manufacturer / Brand KEMET
Category Capacitors > Tantalum Capacitors
Description CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status: RoHS non-compliant
Voltage - Rated 50 V
Type Molded
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.110' Dia x 0.290' L (2.79mm x 7.37mm)
Series T322
Package / Case Axial
Package Bulk
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Through Hole
Manufacturer Size Code B
Lifetime @ Temp. -
Lead Spacing -
Height - Seated (Max) -
Features General Purpose
Failure Rate -
ESR (Equivalent Series Resistance) 13Ohm
Capacitance 0.47 µF