LMK107BJ105KAHT ImageView larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
LMK107BJ105KAHT
In Stock 129685 pcs Reference Price(In US Dollars)
Manufacturer Part Number:
LMK107BJ105KAHT
Manufacturer / Brand
Taiyo Yuden
Part of Description:
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Datasheets:
Lead Free Status / RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Stock Condition:
New original, 129685 pcs Stock Available.
Ship From:
Hong Kong
Shipment Way:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Inquiry Online
Part Number
Manufacturer
Require Quantity
Company Name
Contact Name
E-mail
Phone
Message
Please enter Verify Code and click "Submit"
Part Number LMK107BJ105KAHT
Manufacturer / Brand Taiyo Yuden
Stock Quantity 129685 pcs Stock
Category Capacitors > Ceramic Capacitors
Description CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Lead Free Status / RoHS Status: ROHS3 Compliant
Voltage - Rated 10V
Tolerance ±10%
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series M
Ratings AEC-Q200
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Lead Style -
Lead Spacing -
Height - Seated (Max) -
Features -
Capacitance 1 µF