2R5TPF680M7L ImageView larger image
Image may be representation.
See specs for product details.
2R5TPF680M7L
In Stock 1381 pcs Reference Price(In US Dollars)
Manufacturer Part Number:
2R5TPF680M7L
Manufacturer / Brand
Panasonic Electronic Components
Part of Description:
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
Datasheets:
2R5TPF680M7L.pdf
Lead Free Status / RoHS Status:
ROHS3 Compliant
Stock Condition:
New original, 1381 pcs Stock Available.
Ship From:
Hong Kong
Shipment Way:
DHL/Fedex/TNT/UPS
Inquiry Online
Part Number
Manufacturer
Require Quantity
Company Name
Contact Name
E-mail
Phone
Message
Please enter Verify Code and click "Submit"
Part Number 2R5TPF680M7L
Manufacturer / Brand Panasonic Electronic Components
Stock Quantity 1381 pcs Stock
Category Capacitors > Tantalum - Polymer Capacitors
Description CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
Lead Free Status / RoHS Status: ROHS3 Compliant
Voltage - Rated 2.5 V
Type Molded
Tolerance ±20%
Size / Dimension 0.287' L x 0.169' W (7.30mm x 4.30mm)
Series POSCAP™ TPF
Ratings -
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Mounting Type Surface Mount
Manufacturer Size Code D3L
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing -
Height - Seated (Max) 0.118' (3.00mm)
Features General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm @ 100kHz
Capacitance 680 µF